Jak reklamować kancelarię adwokacką?

Jako początkujący adwokat nie masz jeszcze wyrobionej żadnej renomy, dlatego nic dziwnego w tym, że chciałbyś jakoś zareklamować swoje usługi i szukasz na to odpowiedniego sposobu. A ten sposób nie jest wcale taki łatwy do wynalezienia. O ile w każdej innej branży reklamowanie jest jak najbardziej dozwolone, tak w przypadku branży prawniczej istnieje szereg ograniczeń, którym niestety podlegasz. Jako adwokat masz jednak szansę wypromować się przy pomocy Internetu i to właśnie z tej szansy jak najszybciej powinieneś skorzystać, aby zdobyć pierwszych klientów, którzy – jeśli tylko ich zadowolisz i rozwiążesz ich sprawy – z automatu zaczną polecać cię innym, w ten sposób rozkręcając dla ciebie za darmo marketing szeptany, który potrafi przynieść naprawdę rewelacyjne rezultaty.

Wedle prawa istnieje pewna specyficzna odmiana marketingu, która może być aktywnie wykorzystywana przez przedstawicieli branży prawniczej, a także i specjalizacji adwokackiej. Jest nią nic innego jak content marketing. W przypadku tego narzędzia miejscem reklamy staje się dla ciebie twoja własna strona internetowa, a formą przekazu – publikowane na niej artykuły i różne inne treści. Na pewno nie będziesz łamać żadnych przepisów, dopóki twoja strona będzie mieć charakter czysto informacyjny. Możesz więc śmiało umieszczać na niej m.in. różnego rodzaju artykuły poradnikowe. Stań się ekspertem od wybranej specjalizacji i udzielaj ludziom porad zupełnie za darmo. W ten sposób, mimo iż nie będziesz tak oczywiście się promować, zdobędziesz zaufanie sporej części społeczeństwa, a to sprawi, że ludzie automatycznie zechcą korzystać z twoich usług.

Ta metoda promocji jest nawet lepsza od zwykłej reklamy, bo ona sprawia, że ludzie w naturalny sposób zaczynają ci ufać, dzięki czemu wiedzą, że nie padli ofiarą chamskiego marketingu. Każda kancelaria adwokacka powinna w tym momencie działać aktywnie w Internecie. Te placówki, które wciąż tego nie robią, bardzo szybko upadają i zostają pokonane przez konkurencję, która nigdy nie śpi.