Pomoc prawna dla frankowiczów – czy to się przydaje?

Czy pomoc prawna jest w ogóle przydatna? Takie wątpliwości mogą rodzić się w głowach tych ludzi, którzy w jakiś sposób mają złe doświadczenia w tym względzie. Jeśli jednak popatrzymy na praktykę, to z łatwością zauważymy, że dobry prawnik potrafi wydobyć klienta z nawet bardzo poważnych tarapatów. Najlepszym przykładem mogą być osoby, które w przeszłości zdecydowały się zaciągnąć kredyt frankowy. Jak powszechnie wiadomo wraz z upływem czasu spora liczba frankowiczów znalazła się w bardzo trudnym położeniu. Nie może zatem absolutnie dziwić to, że zaczęli oni masowo zgłaszać się po porady prawne.

Co ciekawe liczba osób pokrzywdzonych w związku z kredytami we frankach była, aż tak duża, że powstały już nawet specjalistyczne kancelarie specjalizujące się właśnie w rozwiązywaniu tego rodzaju problemów. Zgodnie z tym zapotrzebowaniem adwokaci postawili więc sprawy frankowe na absolutnie priorytetowym miejscu. Z pewnością dla samych klientów to także bardzo pozytywna wiadomość. Nie można bowiem absolutnie zaprzeczyć temu, że aby napisać skuteczny pozew przeciwko bankowi, trzeba posiadać wiedzę nie tylko z zakresu prawa, ale również ekonomii i finansów.

To wszystko na szczęście zagwarantować może nam właśnie kancelaria frankowa. A jakie czynności podejmuje tu konkretnie prawnik? Przede wszystkim:

  • sprawdzi on umowę kredytową
  • pomoże stworzyć niezbędna pisma
  • obierze strategię dalszego działania


Oczywiście zakres pomocy prawnej dla frankowiczów jest o wiele szerszy. Z pewnością warto postawić na takie usługi, tym bardziej że aktualne wyroki sądowe coraz częściej są dla kredytobiorców, jak najkorzystniejsze. Reasumując, widać wyraźnie, że dzięki pomocy prawnej można wyjść z naprawdę poważnych tarapatów. Oczywiście zawsze istotne będzie fachowe podejście do całego działania, lecz na szczęście aktualnie większość prawników się nim odznacza. Nie obawiajmy się zatem wizyty w kancelarii, gdyż wiele przykładów pokazuje, że może to być doskonała decyzja. Nie zwlekajmy też z podjęciem takich kroków, gdyż im wcześniej skorzystamy z pomocy prawnej, tym lepiej.

Także i koszty takich usług nie są wygórowane w porównaniu z potencjalnymi korzyściami płynącymi ze współpracy.